Aktualności

11lip

Konsultacje projektu zmian w ustawie Prawo o Stowarzyszeniach

Od 7 lipca do 10 sierpnia potrwają konsultacje społeczne projektu zmian ustawy Prawo o stowarzyszeniach, który został przedstawiony przez Kancelarię Prezydenta RP.

Projekt jest konsultowany dwutorowo - z przedstawicielami III sektora oraz ze stroną rządową m.in. z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwem Sprawiedliwości, Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej.

Celem proponowanych zmian jest ułatwienie funkcjonowania stowarzyszeń w Polsce. Nowelizacja zwiększa swobodę tworzenia stowarzyszeń. Proponuje się m. in. zmniejszenie ilości osób wymaganych do założenia stowarzyszenia rejestrowego z osobowością prawną i umożliwienie wyboru jego władz przed rejestracją. Zmiana pozwoli na zakładanie stowarzyszeń już 9 osobom, a nie tak jak dotychczas 15.

Więcej na temat proponowanych zmian można znaleźć >>tutaj>>

Uwagi do projektu można zgłaszać za pomocą portalu mamzdanie.org.pl, gdzie dostępny jest projekt z uzasadnieniempocztą elektroniczną na adres: lukasz.domagala@prezydent.pl oraz pocztą tradycyjną (Biuro Polityki Społecznej Kancelarii Prezydenta RP, ul. Krakowskie Przedmieście 46/48, 00-325 Warszawa).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>